čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšiřuje očkovací místa. Chce aplikovat 30 tisíc dávek měsíčně

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšiřuje své očkovací kapacity. Pokud stát zajistí dostatečné množství vakcín, chtěla by nemocnice naočkovat 30 tisíc dávek vakcíny měsíčně. Kromě lidí registrovaných v centrálním registru nemocnice očkuje i pacienty s chronickým onemocněním.

Doposud bylo možné registrované lidi očkovat pouze v Pavilonu interních oborů. Nyní se očkuje také v ambulancích Pavilonu akademika Bedrny. Chronicky nemocným pacientům nemocnice aplikuje protilátky v Pavilonu profesora Bašteckého, kde sídlí onkologie a hematologie.  

V současné době je nemocnice schopná naočkovat 850 lidí denně. Během víkendu by se počet naočkovaných mohl zvednout až na 1.350 denně. „Na navýšení kapacit jsme byli připraveni, jen jsme čekali na potvrzení dalších dodávek vakcín, abychom neotevřeli další očkovací místa předčasně a nemuseli jejich provoz brzy omezovat,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička. 

Očkovací místa Fakultní nemocnice Hradec Králové:  

  • Očkovací místo č. I je umístěno v přízemí Pavilonu interních oborů, budova č. 10 
  • Očkovací místo č. II je umístěno v Pavilonu prof. Bašteckého, budova č. 23 (onkologie) 
  • Očkovací místo č. III je umístěno v Pavilonu Akademika Bedrny, budova č. 21 (chirurgie) 

„Pro zajištění co nejplynulejšího průběhu celého procesu očkování prosíme, aby příchozí, kteří mají tuto možnost, měli předem vytištěné potvrzení o rezervaci termínu pro očkování. V této rezervaci je v kolonce „Rezervační kalendář“ uvedeno konkrétní místo očkování,“ upozorňuje mluvčí nemocnice Jakub Sochor

Fakultní nemocnice Hradec Králové začala očkovat 2. ledna. Od té doby bylo aplikováno víc než 33 tisíc dávek vakcíny. Původně bylo možné očkovat pouze zdravotníky, zdravotnický personál. Postupně stát povolil očkování i seniorům, učitelům a onkologicky nemocným pacientům. 

Ode dneška se mohou hlásit i pracovníci sociálních služeb

Od 7. dubna se mohou do centrálního registračního systému hlásit i pracovníci v sociálních službách. Umožní jim to speciální kód, který mají obdržet od svého zaměstnavatele. Kromě samotné registrace a rezervace termínu budou potřebovat ještě potvrzení o zaměstnání, které bude třeba předložit před očkováním. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Fakultní nemocnice Hradec Králové, FN, očkování, místo, rozšíření, kapacita, pavilon

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.