sobota 8. května 2021 Statní svátek

Dvůr Králové nad Labem staví nové byty pro lidi v nouzi. Vzniknou v rámci rekonstrukce Domu Žofie

Tento měsíc ve Dvoře Králové nad Labem odstartovala rekonstrukce Domu Žofie. Radnice má v plánu opravit první a druhé patro domu, kde by mělo vzniknout 12 bytů. Ty budou využívat lidé, kteří si nemohou své vlastní bydlení dovolit.

Prvních šest bytů má vzniknout v prvním patře. Půjde o bytové buňky se samostatnou kuchyňskou linkou a společným sociálním zařízením. Z chodby bude přístupná úklidová místnost, sklady a prádelna. Na prvním patře vznikne i jeden bezbariérový byt s vlastním sociálním zařízením a kancelář pro personál.  

„Ve druhém patře stavbaři vybudují šest samostatných bytů různých velikostí vždy s vlastním sociálním zařízením a s možností umístění pračky do koupelny, případně do kuchyně,“ říká Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem.  

Město by rádo rekonstrukci za 10,2 milionu korun stihlo do jara příštího roku. Už v minulosti město investovalo do nové střechy.  

Dopravní komplikace během rekonstrukce  

Během stavebních prací je do značné míry omezen provoz v Bezručově a Dvořákově ulici. „Průchod kolem staveniště pro pěší zůstává i nadále zachován. Objízdná trasa pro řidiče vede sousedními ulicemi Březinova a Drtinova,“ vysvětlila mluvčí radnice Miroslava Kameníková. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Dvůr Králové nad Labem

Štítky Dům Žofie, Dvůr Králové, ubytování, byt, rekonstrukce, podpora, omezení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.