čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Hudební klip Jsme v tom všichni spolu motivuje ke zvládnutí pandemie. Vznikl v Hradci Králové

Hradecký projekt „Jsem v tom všichni spolu“ není třeba složitě vysvětlovat, jeho název mluví sám za sebe. Autorem myšlenky je hradecký muzikant Milan Šatník, který v rámci projektu natočil i singl a videoklip. Ten vznikl v krajské metropoli a pozvání do něj přijala celá řada osobností. Kvůli současné pandemické situaci nebylo natáčení jednoduché. Například s členy Boni pueri bylo třeba nahrávat zvlášť.

Nápad vznikl mezi svátky v nahrávacím studiu, kde se Milan věnoval novému albu na počest Freddieho Mercuryho. „Při pauze jsem si otevřel zprávy a četl různé články spojené s aktuální pandemickou situací a došlo mi, že jsme v tom všichni spolu, do jednoho. Měli bychom si tak pomoci. Jedině tak to zvládneme,“ řekl pro Hradeckou Drbnu autor singlu Milan Šatník.  

Refrén byl jasný: „Jsem v tom všichni spolu, táhneme za jeden provaz“. Postupně se k tomu začal nabalovat další text. Ten pak nazpíval sám Milan Šatník, který si přizval Natálii Grossovou, Martina Haricha, Kamilu Nývltovou a chlapecký sbor Boni pueri. 

Nakonec začal vznikat i videoklip. Ten se natáčel na nejznámějších místech Hradce Králové. Diváci v něm mohou vidět Bílou věž, Velké náměstí, zimní stadion i parkoviště u obchodního centra Futurum. „Jsem z Hradce Králové a dostal jsem konečně možnost udělat nějaký projekt ve svém rodném městě. Převážnou většinu své práce jsem dělal v zahraničí a z toho důvodu jsem chtěl světu ukázat dominanty a krásu našeho města,“ dodal Šatník.  

Ve více než šestiminutovém videoklipu se objeví i celá řada známých osobností. Pozvání přijali hokejisté Radek Smoleňák a Richard Nedomlel, český fotbalový brankář Radim Ottmar, český zápasník v MMA David Dvořák nebo česká atletka a běžkyně Eva Vrabcová Nývltová. 

 

Kvůli pandemii nebylo natáčení jednoduché  

Ačkoliv měl Milan jasnou představu o tom, jak má videoklip vypadat, jeho natočení nebylo za současné situace jednoduché. Bylo třeba dodržet všechna vládní a hygienická nařízení. „Pozvání do tohoto projektu přijal Český chlapecký sbor Boni pueri. I v tomto případě se musela dodržet přísná pravidla a opatření, tudíž se musel každý člen tohoto sboru natáčet jednotlivě,“ vysvětluje Šatník.   

Natáčení probíhalo v zimních měsících, velkým nepřítelem tak bylo i samotné počasí. Kvůli němu muselo být přesunuto několik natáčecích dní. „Na druhou stranu jsme za tuto zkušenost rádi. Naučili jsme se plno věcí a to, že je vše špatné pro něco dobré,“ dodává Milan. Nakonec se klip podařilo natočit a pustit veřejnosti. Premiéru měl 14. března.  

Projekt podporuje i hematologické pacienty 

Podle Milana Šatníka má projekt hned dvě roviny. Tou první je motivace společnosti. „My jako muzikanti cítíme dopad pandemie velice tvrdě, ale nejsme v tom sami. Je tu mnoho dalších odvětví, kterých se to nesmírně dotklo a v neposlední řadě tomu čelí celá společnost,“ říká. Podle jeho slov už je veřejnost otrávená a singl by jim mohl dodat další sílu a motivovat.  

Druhou rovinou je charitativní přesah. Projekt je úzce spjat s Nadačním fondem Aquapura, který podporuje oddělení hematoonkologie Dětské kliniky ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Právě zde skončí výtěžek z propagace klipu.  

„Rád podporuji nadšené lidi, kterým není lhostejné, co se v jejich okolí děje. Proto když za mnou Milan Šatník přišel s myšlenkou projektu Jsme v tom všichni spolu, autorské písně a videoklipu, neváhal jsem ani chvíli,“ říká Pavel Staněk, zakladatel fondu Aquapura.  

Milan Šatník společně s nadací otevřel veřejnou sbírku, kterou naleznete na webu projektu Jsme v tom všichni spolu. Do ní mohou přispět všichni, kteří mají zájem. I tyto peníze nakonec dostane oddělení hematoonkologie Dětské kliniky ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jakub Misík,

Štítky Jsme v tom všichni spolu, foto, video, videoklip, hudba, muzika, Hradec Králové, podpora, charita, projekt, natáčení, Milan Šatník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.