pátek 7. května 2021 Stanislav

Do testování na Královédvorsku se zapojuje i mobilní tým hasičů. Antigenní testy budou provádět do poloviny března

V okolí Dvora Králové nad Labem zajišťuje testování na onemocnění COVID-19 Oblastní nemocnice Trutnov, Vyšší odborná škola zdravotnická a také armáda. Nově se přidávají i hasiči. Jejich mobilní tým bude do poloviny března objíždět okolní obce a města.

Hasiči začali s testováním už v úterý ve Zdobíně a Lanžově. V dalších dnech bude testování probíhat například v Choustníkově Hradiště, Vlčkovicích v Podkrkonoší nebo přímo ve Dvoře Králové nad Labem. „Ve Dvoře Králové nad Labem mohou zájemci přijít v pátek do Hankova domu,“ potvrzuje mluvčí radnice Miroslava Kameníková. Na odběr je možné přijít mezi 8:00 a 12:00 a následně od 13:00 do 16:00.

Dnes bude mobilní tým hasičů testovat od 9:00 v Bílých Poličanech, od 13:00 na Kuksu a od tří odpoledne v obci Litíč. 

Lidé se ani na toto testování nemusí předem registrovat. K odběru bude stačit pouze občanský průkaz a kartička zdravotní pojišťovny. Otestovat se může každý, který v posledních třech dnech nepodstoupil odběr na některém z jiných míst. Druhou podmínkou je zdravotní stav. Na test lze nastoupit jen za předpokladu, že testovaný nebyl v posledních 90 dnech pozitivně testován na COVID-19.

„Žádáme občany, aby při čekání na test dodržovali dostatečné rozestupy a další protiepidemická opatření. Upozorňujeme, že kapacita testování je omezena,“ upozorňuje mluvčí radnice. Až do 14. března mají hasiči v plánu 21 zastávek v okolních městech a obcích. Konkrétní rozpis najdou lidé na webových stránkách města. 

„Testování je rychlý a účinný způsob, jak pomoci zvládnout kritickou epidemickou situaci v kraji. Kromě odběrových míst v nemocnicích posilujeme a podporujeme i mobilní testovací týmy, které dokáží pokrýt velké území kraje a usnadnit obyvatelům možnost se nechat otestovat,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS)

Dvůr Králové nad Labem spadá ve statistikách krajských hygieniků pod Trutnovsko. Zde se v posledních dnech pandemická situace mírně zlepšila. Prakticky lze říct, že se vyrovnala ostatním okresům v Královéhradeckém kraji. V současné době zde hygienická stanice eviduje 1.353 aktivních případů onemocnění COVID-19. To je méně než například na Hradecku nebo Náchodsku. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS Olomouc

Štítky Svůr Králové nad Labem, test, COVID-19, pandemie, hasiči, mobilní, tým, obce, rozpis

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.