čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Uzavřený Trutnov pomůže drobným podnikatelům. Další peníze dostanou i malé firmy v Hradci Králové

Trutnov schválil další pomoc drobným podnikatelům. Konkrétně jde o odložení splátek nájemného těm, kteří působí v budovách města. Konkrétní podobu a výši podpory pro hoteliéry doladil i Hradec Králové. Peníze se začnou vyplácet příští měsíc.

Situace na Trutnovsku je stále vypjatá. Kromě zavřených obchodů, restaurací, ubytování a služeb je od světa odříznutý celý okres. „Všechna tato opatření mají negativní dopad na drobné podnikatele i u nás v Trutnově. Chceme pomoci překlenout toto kritické období alespoň těm, kteří působí v nebytových prostorách města,“ říká starosta Trutnova Ivan Adamec. Radnice tak nabídla odklad splátek za měsíce leden až březen všem, kteří mají provozovnu v městských prostorách.

„Uvědomujeme si, že situace se pro drobné živnostníky příliš nelepší, proto jsme teď schválili obdobné posunutí splátek nájemcům působícím v městských objektech, kteří byli přímo a prokazatelně dotčeni omezením provozu na základě usnesení vlády ČR. Týká se to zhruba 100 podnikatelů,“ dodává trutnovský starosta.

Přesnou podobu podpory schválil i Hradec Králové

V rámci programu Antivirus II podpoří Hradec Králové místní podnikatele i provozovatele hotelů. Pro obě tyto skupiny magistrát vyčlenil čtyři miliony korun. 3,5 milionu poputuje malým firmám, zbytek pak hoteliérům.

"Vzhledem k tomu, že jsme finanční prostředky nakonec navýšili o půl milionu korun, můžeme nyní vyplatit maximální částku téměř všem žadatelům," řekl primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

Peníze mohou podnikatelé použít na zaplacení nájmu, energií nebo personálu. Řada z nich bude řešit i placení daní. Radnice začne peníze vyplácet během příštího měsíce. Všichni drobní podnikatelé dostanou plnou možnou částku, tedy 10 tisíc korun. Hoteliéři pak od 30 do 50 tisíc v závislosti na velikosti jejich provozovny.

Ohodnoť článek

Štítky podpora, Trutnov, Hradec králové, podnikatel, nájem, radnice, hoteliér, OSVŠ, Antivirus II

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.