středa 21. dubna 2021 Alexandra

Dvůr Králové spouští Královédvorské rozhlasové středy. Z místního rozhlasu lidé uslyší hudební koncerty

Městské kulturní zařízení Hankův dům ve Dvoře Králové nad Labem spustilo projekt Královédvorské rozhlasové středy. Z místního rozhlasu místní jednou týdně uslyší koncert. Minulý týden odstartovala projekt Základní umělecká škola R. A. Dvorského. Dnes od pěti je na programu dechová hudba Podzvičinka.

„Každou středu odpoledne v 15 hodin zazní z amplionu městského rozhlasu na náměstí T. G. Masaryka zhruba patnáctiminutové hudební spoty, v nichž se představí zejména místní kapely a interpreti,“ vysvětluje mluvčí radnice ve Dvoře Králové nad Labem Miroslava Kameníková.

Původně se počítalo s tím, že budou koncerty vysílány po celém městě. Ne všem místním se ale nápad líbil. Radnice tak nakonec rozhodla, že z amplionu budou koncert slyšet jen v centru města.

Není to poprvé, co ve Dvoře Králové hraje dubna z místního rozhlasu. Město už na konci ledna odvysílalo hudební happening „Na slyšenou!“, který připravil a živě odehrál symfonický orchestr Police Symphony Orchestra z Police nad Metují.

Program Královédvorských hudebních střed:

  • 17. února 2021 –  ZUŠ R. A. Dvorského
  • 24. února 2021 – Dechová hudba Podzvičinka
  • 3. března 2021 – Wostruha
  • 10. března 2021 – Paya May
  • 17. března 2021 – Big Band Dvorský
  • 24. března 2021 – Phobos
  • 31. března 2021 – The Last Revolution

Ohodnoť článek

Štítky Dvůr Králové nad Labem, Královédvorské rozhlasové středy, koncert, Podzivičnka, středa, náměstím, kultura, hudba, rozhlas

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.