úterý 2. března 2021 Anežka

Dvůr Králové zahájí očkování seniorů nad 80 let. Podmínkou je registrace termínu

V pátek 19. února zahájí Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem očkování seniorů nad 80 let. Očkování je prozatím určeno pouze pro ty, kteří se registrovali k očkování prostřednictvím webových stránek ministerstva zdravotnictví. Tito lidé byli SMS zprávou vyzvání k provedení rezervace.

„Rezervace v systému Reservatic je nezbytná podmínka vakcinace,“ píše nemocnice na svém webu. Očkování bude probíhat na pracovišti v suterénu hlavní budovy.

Dvůr Králové nad Labem připravuje i velkokapacitní očkovací centrum. To by mělo vzniknout v aule Střední průmyslové a odborné školy. Po jeho zpuštění by mělo centrum stihnout naočkovat kolem tří desítek pacientů za hodinu. „Očkování by se tak mělo stát pro seniory a následně i ostatní občany dostupnějším,“ vysvětluje mluvčí radnice Miroslava Kameníková.

S otevřením očkovacího centra ve Dvoře Králové nad Labem se stále vyčkává. Stejně tak jako ostatní centra v kraji se i toto otevře až s dostatečnou zásobou vakcín. Tu Královéhradecký kraj očekává na začátku dubna.

Ohodnoť článek

Štítky očkování, senior, Dvůr Králové, nemocnice, registrace, očkovací centrum, škola

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.