čtvrtek 25. února 2021 Liliana

Část Královéhradeckého kraje dnes zasáhne silné sněžení. Hrozí výpadky elektřiny a komplikace na silnicích

Po silných mrazech potrápí některé okresy v kraji husté sněžení. V průběhu šesti hodin by mělo připadnout více jak sedm centimetrů sněhu. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu začne platit v jedenáct hodin dopoledne. Meteorologové upozorňují na případné problémy v dopravě. Mokrý sníh může způsobovat i výpadky proudu.

V Královéhradeckém kraji se výstraha se týká Vrchlabska, Trutnovska, okolí Nové Paky a Dvora Králové nad Labem. Zvýšené opatrnosti by v průběhu dnešního dne měli dbát nejen řidiči, kteří by neměli vyjíždět bez zimní výbavy, ale také chodci. Pokud se lidé vydají na horskou túru, měli by dodržovat pokyny Horské služby.  

Těžký sníh může způsobit komplikace v dodávce energií. Do drátů mohou padat větve stromů. Výstraha bude platit do osmé hodiny večerní.

Zatímco dnes bude vydatně sněžit, včera silně mrzlo

Včerejší teploty byly v Královéhradeckém kraji hodně nízko. Nejnižší teplota byla naměřena v Orlickém Záhoří v Orlických horách. Rtuť teploměru tu klesla na minus 26,2 stupně Celsia.

V Královéhradeckém kraji padl republikový rekord. Teplota v noci klesla 26 stupňů pod bod mrazu

V Královéhradeckém kraji dnes ráno klesly teploty hluboko pod bod mrazu. Největší mráz minus 26,2 stupně Celsia v kraji i v celé České republice meteorologové naměřili v Orlickém Záhoří na východní straně Orlických hor. Na nesolených silnicích...

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com | Zdroj ČHMÚ

Štítky sněžení, výstraha, Český hydrometeorologický ústav, Královéhradecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.