úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Vlak srazil v Hradci Králové cyklistu, ten střet nepřežil

K další nehodě s fatálními následky došlo včera odpoledne v Hradci Králové. Po srážce s osobním vlakem zemřel cyklista. Na kole projížděl přes koleje s největší pravděpodobností v době, kdy byly stažené závory a výstražné zařízení bylo v provozu.

K nehodě došlo na železničním přejezdu v Kydlinovské ulici. Cyklista zřejmě nerespektoval sklopené závory a červené světlo na signalizačním zařízení. Na trať vjel zrovna když z pravé strany přijížděl osobní vlak. „Cyklista následkem střetu s přední částí vlaku utrpěl zranění neslučitelná se životem. Ke zranění cestujících ve vlaku nedošlo.," řekla mluvčí policie Šárka Pižlová

Hasiči z centrální stanice Hradec Králové evakuovali z vlaku dvacítku cestujících a převezli je evakuačním autobusem na nádraží. Provoz na trati, mezi hradeckým hlavním nádražím a zastávkou na Slezském Předměstí, byl na téměř čtyři hodiny zastaven.

Vlaky mezi stanicemi Týniště nad Orlicí – Chlumec nad Cidlinou, Hradec Králové Týniště nad Orlicí a Hradec Králové-Slezské Předměstí – Hradec Králové byly nahrazeny autobusy.

V kraji jde o třetí smrtelnou nehodu v tomto týdnu

V Královéhradeckém kraji jde za poslední tři dny o třetí tragickou událost. V pondělí spadl strom při kácení na sedmadvacetiletého muže v Bartošovicích v Orlických horách na Rychnovsku. Záchranáři už mu nedokázali pomoci. V úterý zahynul po srážce dvou aut u Třebešova na Rychnovsku třiatřicetiletý řidič osobního auta. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Drážní inspekce

Štítky nehoda, tragická, smrt, cyklista, hasiči, policie, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.