neděle 28. února 2021 Lumír

Královéhradecký kraj chystá očkovací centra. Jedno vznikne přímo v Aldisu

V Královéhradeckém kraji vznikne nejpozději na jaře nejméně pět očkovacích center mimo nemocnice. Největší z nich bude v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, denně by tam mohlo dostat očkování 1.000 až 1.200 lidí. Další centra by měla vzniknout v okresních městech, tedy v Jičíně, Trutnově, Náchodě a v Rychnově nad Kněžnou.

"Královéhradecký kraj na přípravě očkovacích center spolupracuje s Fakultní nemocnicí Hradec Králové," řekl dnes mluvčí kraje Dan Lechmann. Podle něj jsou mezi zvažovanými místy v Trutnově a v Jičíně zimní stadiony, v Náchodě Hotel Beránek a v Rychnově nad Kněžnou společenské centrum. "Místa nejsou ještě definitivní," dodal.

Poradce premiéra a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula pro Českou televizi dnes uvedl, že zkušební provoz očkovacího centra v hradeckém Aldisu by měl být zahájen 20. února. Kongresové centrum Aldis je dobře dostupné autem i MHD, před budovou je rozsáhlé parkoviště.

V Královéhradeckém kraji se začalo očkovat v sobotu 2. ledna ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, včera v krajských nemocnicích a od pondělí by se měla přidat soukromá vrchlabská nemocnice. Od příštího týdne se tak bude v kraji očkovat na sedmi místech.

V kraji by v prvním čtvrtletí postupně měli dostat očkování zdravotníci, rizikoví pacienti, pracovníci a klienti sociálních služeb. V první vlně se počítá také s očkováním lidí starších 80 let podle rezervačního systému, který bude spuštěn. Očkování veřejnosti bude následovat v dalších měsících, uvedli zástupci kraje.

Vláda přestala poskytovat regionální informace o indexu rizika. Situace v kraji se zhoršuje

Ještě ve středu se mohli obyvatelé České republiky podívat na to, jak si v rámci systému PES vede jejich kraj. Ten však po změně výpočtu rizika zcela zmizel. Ministerstvo sice poskytlo doplňující informace ve zvlášť připraveném dokumentu, ten ale...

Za týden v kraji přibylo 5815 potvrzených případů covidu-19, jde o druhý nejvyšší páteční sedmidenní nárůst od začátku epidemie. Dosavadní mezitýdenní páteční rekord přírůstku nákaz v kraji je z 30. října, kdy k tomuto datu za sedm dnů přibylo 5902 případů covidu-19. Aktuálně nemocných bylo k dnešku 9673, což je téměř 1,8 procenta z celkového počtu obyvatel kraje, před týdnem to bylo 1,3 procenta. Kvůli covidu zemřelo 648 lidí, za týden 77, vyplynulo z dnešního sdělení krajských hygieniků.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HK Region

Štítky koronavirus, správa, nemocnice, očkování, Královéhradecký, kra

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.