čtvrtek 28. ledna 2021 Otýlie

Adventní trhy a rozsvěcení vánočního stromu ruší i Hořice. Lidé ho budou sledovat jen online

I město Hořice se rozhodlo, že letos neuspořádá adventní trhy ani hromadné rozsvěcení vánočního stromu. Přidává se tak k městům jako je Náchod nebo Hradec Králové. Stejně jako u těchto měst hodila Hořicím pod nohy klacky aktuální pandemická situace. Rozsvícení samotného vánočního stromu i zde proběhne pouze online.

„Důvodem rozhodnutí zrušit adventní trhy je nezlepšující se epidemická situace na Hořicku a město nechce zbytečně vytvářet možnosti k větší mobilitě obyvatel. Není ani záruka, že by se rozvolňující opatření vlády v dohledné době uvolnila natolik, aby pořadatel Adventních trhů zaručil splnění všech podmínek konání veřejných akcí,“ píše město ve svém oficiálním prohlášení.

Podobně jako v Náchodě i v Hořicích budou moct lidé sledovat rozsvícení stromu na internetu. Radnice pro místní připravuje speciální videoreportáž. Podrobnosti však zatím nesdělila.

K podobnému kroku se odhodlala i radnice v Náchodě. Rozsvícení vánoční stromu na náměstí půjde sledovat pouze na internetu. Živé vysílání je v plánu během první adventní neděle 29. listopadu od 17:00. Živý přenos budou moct lidé sledovat na tomto odkazu. Radnice má v plánu se zástupci náchodských církví zapálit první adventní svíci. S tradičním odpočítáváním se rozsvítí strom i osvětlení samotné radnice. Dále se přidají například Třebechovice pod Orebem nebo sousední Pardubice a Liberec. 

Na Velkém náměstí v Hradci Králové stojí vánoční strom. Rozsvítí se v neděli

Pracovníci Technických služeb Hradec Králové dnes ráno přivezli vánoční strom na Velké náměstí. Ten tradičně stojí před starou radnicí pod Bílou věží. Jedle se rozsvítí v neděli spolu s vánoční výzdobou města.

Kvůli současné pandemii zrušil Vánoční trhy i Hradec Králové. Hradecká radnice měla na letošní rok nachystaný nový rozšířený koncept vánočních akcí. Trhy se měly z Masarykova náměstí přesunout na Velké náměstí, každý den měly být doprovázeny kulturním programem a připravené bylo i kluziště a další atrakce zejména pro děti.

V Hradci Králové se vánoční stromy (společně s výzdobou města) rozsvítí v neděli 29. listopadu. Online přenos však krajská metropole neplánuje.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto město Hořice

Štítky Vánoce, vánoční, stromek, Hradec Králové, prodej, kapr, online, internet, Marokánka, Zelený sloupek, zima

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.