pondělí 17. května 2021 Aneta

V Hradci Králové vznikne nová ulice se 13 rodinnými domy. Hotovo má být za dva roky

Nová ulice má vzniknout mezi ulicemi Pardubický a Kudrnova na bývalém pozemku zeleniny v Hradci Králové – jen kousek za fotbalovým hřištěm Olympie. Podle developera zde vznikne 13 rodinných baráků, dětské hřiště a soukromé pozemky pro místní.

Ačkoliv se v Královéhradeckém kraji staví méně bytů i domů, stále je v Hradci Králové rozpracováno několik velkých developerských projektů. Jedním z nejnovějších je zmíněná Rezidence Nové Kukleny. Ačkoliv je předprodej rodinných domků zahájen, stavět se začnou až na přelomu roku 2020/2021.

Podél silnice zde bude vystavěno celkem 13 bytových domů. Zhruba polovina jich bude samostatně, druhá bude formou dvojdomků.

Bydlení pouze pro bohaté

Jelikož aktuálně na trhu s nemovitostmi převažuje poptávka nabídku, mohou si developeři dovolit vyšponovat cenu bytů a domů na maximum. V konkrétně tomto případě se cena za jeden dům pohybuje od 12,5 milionu korun.

Všechny výše zmiňované domy budou zcela totožné. V nabídce jsou vedené jako 6+kk včetně tří koupelen, pozemku kolem domu a garáží pro dvě auta. Všechny domy jsou vybaveny klimatizací, podlahovým topením, nadrží na dešťovou vodu a vlastní fotovoltaikou.

„Setrvačnost realitního trhu je obecně natolik markantní, že několikatýdenní útlum nebude zpravidla znamenat větší změny. Pokud dojde ke zlevnění nemovitostí, bude se jednat o krátkodobý efekt s dopady koronaviru na ekonomiku obecně,“ říká kvalifikovaný realitní makléř Tomáš Petruň.

Pro představu a porovnání. V Hradci Králové v těchto měsících vzniká i projekt Rezidence Alessandria. Zde je prodaná zhruba polovina bytů. Podle dostupných informací na webu projektu se zde pohybuje malý byt 2+kk o velikosti kolem 61 metrů čtverečních kolem čtyř milionů korun. Větší byt s parkovacím stáním vyjde dokonce na 6,8 milionu.

V Kuklenách se připravují i další projekty

Rezidence Nové Kukleny se v Hradci Králové připravuje několik let. Není to však jediný projekt, který se v této městské části připravuje. Stavět se má například na pozemku bývalé koželužny, vedle hypermarketu i u hřiště základní školy.

V posledních dnech se v Hradci Králové rozproudila vášnivá diskuze kolem nové čtvrti kousek od Kuklen. Jmenovat se má Nová Zelená a součástí bude i velký nákupní park. U křižovatky ve směru na Stěžery by mohla čtvrť začít růst v roce 2022.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com | Zdroj HKCity

Štítky Rezidence Nové Kukleny, Hradec Králové, bydlení, čtvrť, silnice, ulice, výstavba, byt, dům, cena, Královéhradecký, kraj, rezidence

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.