neděle 29. listopadu 2020 Zina

V Hradci Králové opět začnou jezdit autobusy s knírkem. I letos se město zapojuje do akce Movember

Během několik dní budou moct cestující v Hradci Králové opět narazit na autobusy a trolejbusy s knírkem. Dopravní podnik Hradec Králové se stejně jako v několika posledních letech připojuje do celosvětové akce Movember, která bojuje za změnu pohledu na mužské zdraví.

Za zmínku stojí, že některé letošní kníry na autobusech v Hradci Králové budou mít roušky. Stejně tak jako řidiči Dopravního podniku a cestující.

V Hradci Králové jsou cestující na podobné knírky pod čelním sklem trolejbusů a autobusů zvyklí. V letošním roce se do projektu zapojilo celkem deset dopravních podniků z celé České republiky. Například v Praze bude polepeno kníry 20 autobusů a 20 tramvají, v Ostravě 40 nejnovějších tramvají a v Plzni vyjede dokonce 60 vousatých vozů všech tří trakcí. Přidají se i sousední Pardubice.

„Ochrana našeho zdraví je kvůli pandemii COVID-19 v současné době tématem číslo jedna, ale neměli bychom opomíjet i další závažné nemoci. Proto jsme i letos polepili autobusy, tramvaje i trolejbusy kníry, které právě mají nabádat k nepodceňování prevence a s ní spojený případný včasný záchyt nemoci,“ řekl Tomáš Pelikán, místopředseda představenstva Dopravního podniku města Pardubic.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto DP Hradec Králové

Štítky Dopravní, podnik, autobus, Hradec Králové, rouška, Movember, akce, Česká republiky, doprava, MHD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.