úterý 1. prosince 2020 Iva

Hradec bude mít jen dva vánoční stromy, trhy přesune

Magistrát v Hradci Králové přistoupil k omezení vánočních stromů ze tří na dva. Je totiž čím dál obtížnější sehnat tři kvalitní stromy. Ušetřené peníze za instalaci stromu budou použity do rozšíření výzdoby na jiných místech města.

„V porovnání s obdobně velkými městy byl Hradec Králové výjimkou, když měl tři hlavní vánoční stromy," řekla mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Šmídová. Zrušením jednoho stromu odpadnou dopravní omezení při jeho přepravě v okolí náměstí 28. října. Právě na tomto náměstí v letošním roce bude chybět.

Vánoční výzdoby se má dočkat střední část Benešovy třídy na Moravském Předměstí. V loňském roce dala radnice dala do vánoční výzdoby více jak 700 tisíc korun.  

Místo slavnostního rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí se slavnostní rozsvícení uskuteční na Velkém náměstí. U něj, také u katedrály svatého Ducha a u Bílé věže bude i vánoční trh. „Jeho podoba a organizace se nyní připravuje tak, aby jeho pořádání bylo v souladu se všemi epidemickými opařeními," uvedla mluvčí.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Tomáš Vodička

Štítky Vánoce, vánoční strom, rozsvícení, Hradec králové, Velké náměstí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.