neděle 29. listopadu 2020 Zina

Po novém mostu u Hořic řidiči poprvé pojedou 1. listopadu

Nový most u Hořic na silnici I/35 mezi Hradcem Králové a Jičínem by se měl řidičům otevřít v neděli 1. listopadu. Skončí tak objížďka přes jižní část Hořic, která začala loni v dubnu. Před otevřením by nový most měl projít 26. října zatěžovací zkouškou.

Stavba za 223 milionů korun bez DPH začala loni na jaře a jde o současnou největší investici na silnicích první třídy v Královéhradeckém kraji. Denně po objížďkách přes Hořice projede kolem 14.000 vozidel. Kvůli trvalým kolonám aut je doprava v Hořicích značně komplikovaná.

Bývalý zchátralý most z roku 1979 stavbaři zbořili a začali stavět znovu. Důvodem nové stavby bylo to, že diagnostický průzkum zjistil zatékání do nosné konstrukce. Vzhledem k plánované elektrifikaci přemostěné železniční tratě je most oproti původní stavbě o zhruba jeden metr vyšší. S délkou 446 metrů je most nejdelší estakádou na silnicích v Královéhradeckém kraji.

S otevřením mostu silničářům práce v Hořicích neskončí. Na jaře roku 2021 opraví silnice, po kterých vedla objížďka. Především půjde o komunikace v ulicích Husova a Táboritská. Opraví také železniční přejezd v Husově ulici.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ŘSD

Štítky stavby, silnice, most, Hořice, foto, doprava, Královéhradecký, kraj, obchvat, I/35

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.