neděle 29. listopadu 2020 Zina

Dobrovolní hasiči v Hradci Králové dostanou nová auta. Nahradí starou techniku

Město Hradec Králové pořídí dobrovolným hasičům dva nové požární automobily. Ty budou v následujících týdnech předány JSDH Malšovice a Březhrad. Radnice za vozy, které začnou hasiči používat už ke konci roku, zaplatí 1,65 milionu korun bez DPH.

„Při jejich nasazení je třeba zajistit udržitelnost vozového parku a hasičského vybavení, proto budou dvěma jednotkám, do Březhradu a Malšovic, pořízena dvě dodávková vozidla s nástavbou, která jsou určena k rychlým zásahům a přepravě osob,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

Nové automobily nahradí chybějící nebo starou vysloužilou techniku. Uzpůsobené budou pro posádku, v zavazadlovém prostoru budou mít také umístěnou vestavbu pro požární technické prostředky.

Hasiči mají i novou zbrojnici

Pro dobrovolné hasiče město také město nedávno opravilo hasičskou zbrojnici v Plotištích. Hasiči ji začali využívat od letošního září. Dispozičně je objekt dělen na část pro hasiče a veřejnou část se zázemím, která má nově navržený vstup z ulice Říčařova.

V nové přístavbě se nachází samostatné šatny se sociálním zařízením, sprchou, skladem a navazující zasedací místností s čajovou kuchyňkou, technickou místností a hlasatelnou místního rozhlasu.

Budova byla nově zateplena, provedena byla kompletní výměna všech rozvodů, oken a dveří, také garážových vrat. Došlo k úpravám povrchů, terénní úpravám a opravě oplocení. Nově byla pro objekt zřízena také plynovodní přípojka pro nové teplovodní vytápění. Rozsáhlá rekonstrukce, která celkem vyšla na 6,4 milionu korun bez DPH, byla zahájena na podzim loňského roku.

Ohodnoť článek

Autoři | Tisková zpráva | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky hasiči, dobrovolní, Hradec Králové, auto, vozidlo, technika, radnice, Plotiště, zbrojnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.