pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Muž nepřežil ranní střet s nákladním vlakem v hradeckém Březhradu

K tragické události vyjížděli policisté, hasiči i záchranáři dnes krátce před čtvrtou hodinou ranní. V Březhradu srazil nákladní vlak člověka, konkrétně muže. Jeho totožnost, ale také to, proč k nešťastné události došlo policisté zjišťují.

Nehoda se stala mezi železničním přejezdem v Březhradu a přejezdem u Makra. „Na místě byla usmrcena osoba, jejíž totožnost se zjišťuje. V případu byla nařízena soudní pitva,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová. Podle informací Hradecké Drbny mělo jít o muže. Co se událo, je předmětem šetření.

Na místo vyrazila také jednotka hasičů ze stanice Hradec Králové Pražská. „Pomohla se zajištěním místa události, vyčkala na místě do příjezdu drážní jednotky a té předala velení,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Provoz na trati byl obnoven v 7:46. Tedy po necelých čtyřech hodinách.

Za poslední tři měsíce jde u Březhradu o druhou srážku vlaku s člověkem

Vlak srazil u Březhradu nedávno také ženu, ani ta střet nepřežila. Nehoda se stala 20. července poblíž zahrádkářské kolonie a písníku Malá Borovinka. V tomto případě se jednalo o osobní vlak, ze kterého muselo být evakuováno padesát cestujících. Hasiči je převezli evakuačním autobusem na hlavní nádraží.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky nákladní vlak, Březhrad, policie, hasiči, smrt, osoba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.