středa 21. října 2020 Brigita

Další rekordní týden v Královéhradeckém kraji. Nakazilo se přes 300 lidí, jde především o studenty

Královéhradecký kraj má na krku další rekord v souvislosti s počtem nakažených. Krajská hygienická stanice evidovala 302 nových případů. Celkem je tak v regionu 1.094 potvrzených případů.

Od pátečního dopoledne 11. září vzrostl také počet aktivních případů o 213 na 499. Rekordní je také mezidenní nárůst potvrzených případů v Královéhradeckém kraji. Od čtvrtečního dopoledne přibylo 79 potvrzených nákaz.

"Nejde v Královéhradeckém kraji o žádné nové ohnisko nákazy. Akorát je stále více pozitivních studentů, kteří se účastnili seznamovacích kurzů vysokých škol kolem Máchova jezera. To není v našem kraji," uvedla mluvčí hygieniků Veronika Krejčí.

V Královéhradeckém kraji bylo od začátku pandemie potvrzeno 1.094 nakažených. 585 lidí se uzdravilo, deset jich zemřelo. Aktivních případů COVID-19 je v našem regionu 499.

Aktuální počty nakažených v regionu:

  • Trutnovsko – 183
  • Hradecko – 131
  • Náchodsko – 74
  • Jičínsko – 65
  • Rychnovsko – 46

Nakaženi jsou i pracovníci Fakultní nemocnice Hradec Králové

V současné době je v nemocnici nakaženo 12 pracovníků, z toho dva onemocněli po kontaktu s pacientem. Ostatní se nakazili jinde. Dalších 13 je v karanténě. „Máme řadu zaměstnanců, kteří jsou ve styku s nemocnými pacienty. Jsou v takzvané pracovní karanténě a pracují dál se všemi ochrannými pomůckami,“ řekl v České televizi ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička.

Nemocnici dochází lůžka pro pacienty s koronavirem. Aktuálně je zde hospitalizovaných 23 lidí. O situaci s kapacitou Fakultní nemocnice Hradec Králové psala Hradecká Drbna dnes dopoledne.

V hradecké nemocnici se plní lůžka pro pacienty s koronavirem. Další se zřídí podle potřeby

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je v současné době 23 hospitalizovaných pacientů s koronavirem, z toho 19 jich leží na Klinice infekčních nemocí a 4 pacienti na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM). Ti vyžadují...

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto MUNI

Štítky koronavirus, COVID-19, Královéhradecký, kraj, nemocnice, Hradec Králové, rekord, počty, aktivní, případ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.