pátek 18. září 2020 Kryštof

Přístupová cesta z Růžové hory na Sněžku je stále otevřená. Dělníkům se daří pracovat za provozu

Přístupová cesta od Růžové hory ve směru na Sněžku je stále otevřená. S uzavřením se počítalo kvůli dělníkům, kteří opravují turistický chodník. Původně ji bylo v plánu uzavřít i kvůli technice a strojům. Teď to vypadá, že se rekonstrukce zvládne za plného provozu.

"Zatím jsme úsek mezi Růžovou horou a Traverzem uzavřít nemuseli. Předpokládáme, že by se to mohlo zvládnout bez uzávěrky. Je to tam ale po deštích hodně rozblácené, turisté se brodí bahnem," řekl za stavební firmu Pavel Klimeš. Aktuálně na této trase jezdí dva stavební stroje, ty navážejí nový materiál.

Není to však jediné místo, kde na turisty čeká omezení. Dělníci jsou v těchto dnech i na trase od Spáleného Mlýnu do Janovy Boudy a dál na Portášky. Tudy jezdí kamiony, které na stavbu naváží zhruba 160 tun nové hlíny. Zhruba stejné množství tudy na korbách nákladních aut putuje i dolů.

"Náklaďáky nebudou jezdit ve čtvrtek a o víkendu, navážet budeme ale v pátek, a ještě příští týden. Od Růžové hory ke Sněžce bude technika pracovat i o víkendu. Doporučujeme, aby se tomuto úseku turisté zcela vyhnuli, mohou použít lanovku," dodává.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto FB: KRNAP

Štítky Krkonoše, Sněžka, Růžová hora, omezení, turismus, oprava, stezka, kamion, uzavření, firma, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.