pátek 18. září 2020 Kryštof

Sundej si vestu a pojď si to se mnou rozdat, křičel nahatý bezdomovec na strážníky v obchodě

Velice netradiční případ řešili strážníci Městské policie Hradec Králové v jednom z obchodních center ve městě. Opilý zákazník se zde obnažoval před zaměstnankyní prodejny. Po příjezdu ho strážníci našli u nakládací rampy společně se třemi dalšími bezdomovci. Strážníkům začal agresivně nadávat a vyhrožovat.

„Nemáš právo po mě něco chtít, já jsem nic nedělal. Sundej si vestu a pojď si to rozdat,“ křičel muž na strážce zákona. Podle strážníků bylo jeho chování nepředvídatelné. V jednu chvíli si dokonce plivl do dlaně a sliny chtěl hodit jednomu z policistů do obličeje. Při odchodu dokonce vyskočil a pěstí udeřil jednoho ze strážníků pěstí do obličeje.

„Strážník úder částečně vykryl, a přestože utrpěl lehké zranění, ihned se rozběhl za prchajícím pachatelem. Toho také po pár metrech dostihl. Muž se snažil opět zaútočit,“ popisuje mluvčí městské policie Eva Kněžourová. To už mu však strážnici nasazovali pouta.

Bezdomovec začal vyhrožovat, že má všechny typy žloutenky a snažil se krví potřísnit hlídku. Na pomoc tak přijela jak záchranná služba, tak státní policie. Útočník i jeden ze strážníků skončili v nemocnici na vyšetření.

Muži za výtržnictví a násilí proti úřední osobě hrozí muži až čtyři roky vězení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo16 čtenářů

Autoři | Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky policie, Hradec Králové, městská, bezdomovec, obnažený, žloutenka, pěst, výhrůžka, strážník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Luboš Kalina

Utratit a do kafilerie...

úterý, 4. srpna 2020, 20:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.