úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Kvalita vody v rybnících, nádržích a koupalištích je stále v pořádku

Počasí o tomto víkendu je spíš pro otužilce, ale od začátku příštího týdne by se měly teploty opět zvyšovat. Díky chladnějšímu počasí se voda v přírodních koupalištích v Královéhradeckém kraji tolik nekazí a je podle hygieniků v pořádku.

Jen v Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku a na koupališti Dolce u Trutnova musí návštěvníci počítat s horší průhledností vody pod jeden metr. Vyplývá to z údajů na webu Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Promněnlivé počasí, které panuje poslední týdny, ale koupání zatím moc nepřeje.

V minulých dnech hygienici zkontrolovali kvalitu vody na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice, na koupališti Dachova u Hořic, WAKE Parku v Plačicích u Hradce Králové. Ale také na koupalištích Včelné v Rychnově nad Kněžnou, Mladé Buky - Sejfy, Vejsplachy ve Vrchlabí a na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem. Ve všech je voda v pořádku.

Dobrou kvalitu vody potvrdily také dřívější rozbory v nádržích ke koupání v Sobotce, Mladějově a v Loveči - Zeleném údolí. „Také na sezonních umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji je voda ke koupání vyhovující," řekla mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí.

Hygienici ale upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody po přívalových srážkách a u možných splachů z okolí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koupaliště, hygienici, vody, Královéhradecký kraj, rybník, nádrže, rozbory, kvalita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.