úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Trutnovská nemocnice se dočká rekonstrukce. Opravovat se budou dvě patra

Královéhradecký kraj odsouhlasil vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci dvou pater pavilonu A trutnovské nemocnice. Novinek se tak dočká plicní, kožní, oční a ORL oddělení. Práce vyjdou na 16,5 milionu korun a kompletně celá částka se pokryje z krajské kasy.

„Úprava stávajících prostor nemocnice přinese našim zdravotníkům a pacientům moderní prostředí odpovídající současným nárokům. Díky přestěhování čtyř oddělení se pak v areálu trutnovské nemocnice bude moci rozběhnout druhá etapa výstavby konsolidovaných laboratoří a transfúzního oddělení,“ vysvětluje náměstek Aleš Cabicar (TOP 09).

Kožní a plicní oddělení čeká demolice. A právě proto je třeba vybudovat úplně nové zázemí. To se podaří částečnou rekonstrukcí pavilonu A2. V prvním patře vznikne plicní a kožní oddělení, ve třetím patře pak oční a ORL oddělení.

Vedení Královéhradeckého kraje tak připravuje vypsání veřejné zakázky na stavební práce. Její maximální cena nesmí přesáhnout 16,5 milionu korun. „Naším záměrem je zahájit stavební práce již letos v září, které potrvají přibližně pět měsíců,“ říká Václav Řehoř (ODS), radní kraje.

Konkrétně jde o rekonstrukci prvního a třetího patra pavilonu A. Nové budou podlahy, stěny, podhledy.

Oblastní nemocnice Trutnov poskytuje akutní lůžkovou péči v oborech vnitřního lékařství, pediatrie, neurologie, chirurgie, ortopedie, gynekologie, onkologie s radioterapií a rehabilitace. Intenzivní péči zajišťuje oddělení ARO a jednotky intenzivní péče na oddělení interním, chirurgickém a neurologickém. K dispozici je pro pacienty 300 lůžek akutní péče.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com | Zdroj Královéhradecký kraj

Štítky nemocnice, Trutnov, rekonstrukce, práce, pavilon, A, plicní, ORL, oční, oddělení, práce, zakázka, vypsání, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.