neděle 9. srpna 2020 Roman

Lidé se na koupaliště v kraji nehrnou. Nepřeje situace ani počasí

Dosavadní návštěvnost koupališť v letošní sezoně v Královéhradeckém kraji je velmi slabá. V minulých týdnech ji srazily časté deště a chladné počasí. Kvalita vody v přírodních koupalištích v Královéhradeckém kraji je podle dosavadních rozborů provedených hygieniky v pořádku.

Koupaliště Flošna v Hradci Králové má za sebou více než jeden měsíc provozu. "Návštěvnost není vůbec dobrá. Přesáhli jsme 10.000 návštěvníků, což je hluboký podprůměr," řekl dnes vedoucí koupaliště Jan Konvalinka. V jiných letech touto dobou na Flošnu zavítalo kolem 25.000 lidí. "Nejlepší zatím bylo úterý, kdy přišlo přes 2000 lidí," řekl Konvalinka.

Hygienici v minulých dnech zkontrolovali kvalitu vody v přírodních koupalištích Vejsplachy ve Vrchlabí, Dolce v Trutnově, na Stříbrném rybníku v Hradci Králové a v nádrži v Pecce na Jičínsku. Voda v nich je v pořádku, pouze na Stříbrném rybníku musejí lidé počítat se sníženou průhledností vody. "Také na umělých koupalištích, která již zahájila provoz, je voda ke koupání vyhovující," uvedli hygienici.

Upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

V úterý zahájilo sezonu po rozsáhlé rekonstrukci koupaliště v jednatřicetitisícovém Trutnově. Rekonstrukce bazénů a celého areálu trvala téměř rok a přišla na 74,5 milionu korun. Loni v létě bylo koupaliště kvůli opravě mimo provoz. Minulý týden otevřelo město Opočno na Rychnovsku opravené koupaliště Broumar. Investice činila přes 30 milionů korun.

Autoři | Foto Koupaliště Flošna

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Královéhradecký, AUDIO, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.