úterý 11. srpna 2020 Zuzana

V Královéhradeckém kraji zemřelo během června šest lidí. Nejtragičtější nehoda se stala na Jičínsku

Mohlo by se zdát, že v Královéhradeckém kraji přibývá smrtelných dopravních nehod. Pravdou je však, že statisticky je počet nehod stejný jako minulá rok. Během června roku 2020 zemřelo na silnicích v kraji šest lidí.

Celkem se během června v Královéhradeckém kraji stalo 444 dopravních nehod. V porovnání s předchozím rokem je číslo velice podobné, letos jich bylo o pět víc. Při těchto nehodách se 15 lidí zranilo těžce, 108 lehce.

„Nejtragičtější nehoda se stala 24. června, kdy při srážce osobního auta s dodávkou u Libuně na Jičínsku zemřeli muž a žena z osobního vozu,“ napsala policie ve své zprávě. Dva zraněné z dodávky museli záchranáři přepravit vrtulníkem do nemocnice v Hradci Králové a Liberci.

Jen o den dříve zemřela při dopravní nehodě v Dolní Branné u Vrchlabí chodkyně. Na ní zatím z nezjištěných důvodů nacouvala řidička osobního auta. Po převozu do nemocnice zemřela. „Řidička je podezřelá z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Zákon v takovém případě pamatuje trestem odnětí svobody na délku jeden rok a šest let,“ řekl mluvčí policie Lukáš Vincenc.

Nejčastěji se bouralo kvůli nesprávnému způsobu jízdy, druhou nejčastější příčinou byla rychlost.

Poslední tragická nehoda se stala v Královéhradeckém kraji včera dopoledne, tu však policie do statistik za červen nezapočítala. Při srážce osobního auta a dodávky zemřel na Hradecku řidič. Nehoda se stala na silnici mezi Stěžery a Dolním Přímem. "Dodávka zřejmě přejela z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím osobním autem," uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky nehoda, statistika, kraj, Královéhradecký, tragická, Jičínsko, rychlost, červen 2020, 2019

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.