čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Rekonstrukce Městského muzea bodovala v soutěži Památka roku 2019. V krajském kole vyhrála

Podle vedení města se stala budova výkladní skříní kulturního dědictví města. To konec konců potvrdila i sama porota. Projekt rekonstrukce Městského muzea v Hořicích zvolila vítězem krajského kola soutěže. V celorepublikovém měřítku se mužem umístilo na třetím místě.

Město Hořice se do soutěže Památka roku 2019 přihlásilo s projektem rekonstrukce Městského muzea v Hořicích, které bylo slavnostně otevřeno v dubnu roku 2019. Samotnou soutěž vyhlašuje každoročně Ministerstvo kultury společně se Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Organizace i města mohou do této soutěže přihlašovat rekonstrukce kulturních památek nebo významných míst. Komise pak následně vybere vítěze ze všech 14 krajů. Vznikne tak finálové kolo, ve kterém se soutěží o celorepublikový titul.

Právě rekonstrukce muzea v Hořicích se stala vítězem v Královéhradeckém kraji. V celorepublikovém měřítku se umístila na třením místě.

„Komise ocenila především stavebně-technické řešení objektu, stejně jako interiérová kompozice či vhodné začlenění celého objektu včetně zadního dvora do celkové hořické urbánní architektury učinily z dokončení a otevření městského muzea skutečnou regionální kulturní událost,“ píše město na svém webu.

Vítězem v kategorii velkých akcí nad dvě miliardy korun se stala revitalizace objektu Solnice v Českých Budějovicích a v kategorií malých akcí pod dvě miliardy pak zvítězil projekt obnovy 14 kaplí křížové cesty v areálu bývalého františkánského kláštera na Skalce u Mníšku pod Brdy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Zdroj město Hořice

Štítky rekonstrukce, muzeum, Hořice, soutěž, stavba, 2019, Královéhradecký kraj, titul, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.