sobota 4. prosince 2021 Barbora

Dvůr Králové sníží nájmy podnikatelům a odpustí poplatky

Město Dvůr Králové nad Labem v následujících měsících pomůže podnikatelům, kteří museli přerušit nebo výrazně omezit svoji činnost kvůli koronavirové pandemii. Těm, co podnikají v městských nebytových prostorách, bude sníženo nájemné. Hodnota podpory by měla dosahovat více jak 1,1 milionu korun.

Od 1. července nebude město vybírat poplatky za umístění prodejních stánků nebo zahrádek u restaurací. "Zároveň se nebude platit za zábor veřejného prostranství při pořádání kulturních a sportovních akcí," uvedl starosta Jan Jarolím (ANO). Podpořeni budou i podnikatelé v cestovním ruchu. Od začátku července nebudou platit místní poplatek z pobytu.

Podnikatelům, kteří mají od města pronajaté prostory pro podnikání, bude sníženo nájemné. A to od doby vyhlášení nouzového stavu do konce letošního roku. Podnikatelé budou zařazeni do tři skupin. Nájemné jim bude sníženo podle toho, jak moc je postihly vládní restrikce.

Snížení nájemného bude v jednotlivých měsících od 25 až do 100 procent. Program odpuštění nájemného ve Dvoře je připraven tak, aby rozšiřoval pomoc vládní dotačního programu COVID-Nájemné.

Podnikatele zasažené pandemií, podpořil v kraji například i Trutnov. Vedení rozhodlo o snížení nájemného až na deset procent s následným prominutím zbylého nájemného. Hradec Králové rozhodl o přímé finanční podpoře podnikatelů v celkové výši deset milionů korun. O pomoc v Hradci požádalo přes 400 podnikatelů. Na všechny se dostalo.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto mudk.cz, dvurkralove.cz

Štítky Dvůr Králové nad Labem, nájem, koronavir, poplatky, odpuštění, podnikatelé

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.