středa 15. července 2020 Jindřich

Na Městském úřadu ve Dvoře proběhne v pondělí konzultace ke kotlíkovým dotacím

I letos budou mít lidé v kraji šanci zažádat o kotlíkovou dotaci. Půjde s největší pravděpodobností o poslední výzvu. V pondělí se uskuteční ve Dvoře Králové individuální konzultace. Cílem dotací je snížit emise z lokálního vytápění domácností. Výzva bude zveřejněna zřejmě už v průběhu července. Příjem žádostí by mohl proběhnout v září.

S ohledem na současnou situaci v souvislosti s nákazou koronavirem, bude nabídnuta místo obvyklých seminářů, individuální konzultace pro občany. Ta se bude konat v pondělí 8. června od 15. hodin v zasedací místnosti starosty města na královédvorském městském úřadu.

Primárně se budou zodpovídat otázky, které mají občané ohledně kotlíkových dotací. Většinou jde o problematiku čerpání kotlíkové dotace, proces od podání žádosti až po úspěšné ukončení projektu, včetně způsobu úhrady dotace. „Dále nabídneme občanům metodickou pomoc s vyplňováním žádosti o dotaci a realizací projektu. Občany také budeme informovat o rizicích, která hrozí, pokud se rozhodnou využít nabídek osobně neprověřených zprostředkovatelských firem,“ říká Eva Šírková z odboru životního prostředí.

Pro zájemce o nový kotel bude k dispozici přibližně 120 milionu korun. Jestliže se v září peníze vyčerpají, půjde o poslední výzvu.

Majitelé starých kotlů tím budou moci použít peníze na výměnu kotle na tuhá paliva za více ekologický. Mělo by tím dojít k očištění vzduchu od popílku, prachu nebo jedovatých látek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky kotlíková dotace, Královéhradecký kraj, Dvůr Králové nad Labem, žádost, konzultace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.