úterý 14. července 2020 Karolína

Spánek v autě se mu po mejdanu u kamaráda nevyplatil. Teď je řidič bez papírů

Na Městskou policii Hradec Králové volala žena, která oznámila zaparkované nastartované auto. Podle jejích slov na parkovišti stálo nejméně 15 minut a nikdo v něm není. Po příjezdu strážníků na místo ve voze našli spát muže.

„Muž uvedl, že byl u kamaráda slavit a po oslavě se chtěl vyspat v autě.  Byla mu však zima, tak nastartoval a zatopil si. Z jeho dechu byl cítit alkohol,“ řekla mluvčí strážníků Simona Pacltová. Po provedené dechové zkoušce ukázal přístroj 0,83 promile v dechu.

Do této chvíle by bylo všechno v pořádku, muž vůz neřídil. Problém byl v tom, že stál na vyhrazeném parkovišti. „Muž slíbil, že na přeparkování auta sežene kamaráda. Strážníci místo opustili, ale pro jistotu monitorovali okolí,“ doplnila Pacltová.

Nakonec to dopadlo přesně tak, jak strážníci předpokládali. Muž nejprve auto vytlačil z parkovacího místa na silnici, pak sedl za volant a vydal se do ulic Hradce Králové. „Strážníci vůz zastavili a vše se opakovalo. Následná dechová zkouška prokázala 0,98 promile alkoholu, stoupající hladina alkoholu ukázala, že pil do časného rána,“ dodává mluvčí.

Na místo tak přijela i Policie ČR. Ta si řidiče převzala k dořešení. Za řízení pod vlivem alkoholu mu byl odebrán řidičský průkaz.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky alkohol, spánek, auto, řidič, policie, městská policie, Hradec Králové, řidičský průkaz, party, mejdan

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.