sobota 4. července 2020 Prokop

Prvoligový Kolín se stal partnerským klubem Hradce Králové. Může tak počítat s hráčskou výpomocí Mountfieldu

Extraligový Mountfield Hradec Králové a nováček první hokejové ligy Kolín se staly partnerskými kluby. Dohodu uzavřely minimálně na nadcházející sezonu. Kolínští Kozlové tak mohou počítat s hráčskou výpomocí z Hradce Králové.

Už ve čtvrtek Mountfield oznámil, že za Kolín bude primárně nastupovat Jan Veselý, který po skončení angažmá v Motoru České Budějovice podepsal s hradeckým klubem roční kontrakt. Dalšími posilami Kozlů jsou jiný útočník Martin Štohanzl, obránci Miroslav Kukla a Jakub Muška. Štohanzl a Kukla nastupovali v minulé sezoně v první lize za Litoměřice a Muška za Prostějov. Vypomáhat Kolínu bude také brankář Štěpán Lukeš. Dvojka Marka Mazance v minulém ročníku vystřídala ve druhé nejvyšší soutěži dresy Litoměřic, Přerova a Chomutova.

"Nejedná se o klasickou farmu. Kolín je nezávislý klub, který má svoje ambice a sportovní závazky ke svým fanouškům a městu, které ho podporuje," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

"Jednání o hráčích a případných posunech budou probíhat neustále, komunikaci by měli zajišťovat především trenéři," prohlásil Kmoníček.

Obě strany doufají v dlouhodobější spolupráci. "Do Chance ligy vstoupíme s jasným cílem, kterým bude záchrana v soutěži. Pak by mohla spolupráce s Hradcem pokračovat a třeba se i prohlubovat. Nyní je pro nás důležitý příchod prvních hráčů, které si vytipoval náš trenér Petr Martínek, ale i další možnosti vzájemného fungování, třeba v marketingové oblasti," uvedl prezident kolínského klubu Luboš From. Kolín se vrací do druhé nejvyšší soutěži po 37 letech.

Autoři | Foto Mountfield HK

Štítky sport, hokej, extraliga, první, Hradec Králové, Kolín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.