pondělí 13. července 2020 Markéta

Opilec v centru Hradce Králové rozbil šest aut a jeden skútr

Mejdan v jedné z restaurací na Masarykově náměstí v Hradci Králové se jednadvacetiletému cizinci zvrhl natolik, že i s půllitrem utekl bez placení. Při útěku navíc poškodil šest zaparkovaných aut a jeden skútr. Celkem tak způsobil škodu za 51 tisíc korun.

„Muž při útěku z restaurace odhodil sklenici v ulici Havlíčkova na sklo zaparkovaného vozidla a poté poškodil v ulici Průmyslová zaparkovaný skútr,“ říká mluvčí policie Iva Kormošová. To mu však nestačilo a v řádění pokračoval dál. U dalších pěti aut ukopal zpětná zrcátka nebo utrhal stěrače.

Za pomocí jednoho ze svědků se ho podařilo zadržet strážníkům Městské policie Hradec Králové. Ta ho tak předala do rukou svých kolegů. „Ti ho podrobili dechové zkoušce, která ukázala výsledek téměř 2,8 promile a na základě rozhodnutí lékaře, že není nutné umístění na protialkoholní záchytné stanici, byl převezen do cely předběžného zadržení,“ dodává Kormošová.

Muž během svého mejdanu napáchal škodu, která se vyšplhala na 51 tisíc korun. „V současné době je muž, který se přiznal k vypití několika piv a půl litru tvrdého alkoholu, obviněn z trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci,“ řekla mluvčí. Za to může skončit až na dva roky ve vězení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky mejdan, Hradec Králové, auto, cizinec, poškození, skútr, alkohol, centrum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.