středa 3. června 2020 Tamara

Další kotlíkové dotace Královéhradecký kraj rozdá v září. Můžou být úplně poslední

Poslední velká výzva na kotlíkové dotace byla v Královéhradeckém kraji v lednu tohoto roku. Další kraj naplánoval hned po prázdninách. Pro zájemce o nový kotel bude k dispozici zhruba 120 milionu korun. Pokud se v září letošního roku vyčerpají, půjde o poslední výzvu.

„Další velkou výzvu Královéhradecký kraj připravuje na září letošního roku,“ řekla Hradecké Drbně mluvčí kraje Sylvie Velčovská. Zároveň přiznala, že by mohlo jít o úplně poslední výzvu, kterou Královéhradecký kraj vyhlásí. Vše záleží na to, kolik peněz se v září rozdá.

Královéhradecký kraj bude mít k dispozici zhruba 120 milionů korun. 40 milionů z vlastní kasy, zbytek by měl poskytnout stát.  „V tuhle chvíli je to spíš předjímání, ale pokud se vyčerpají všechny tyto peníze, půjde skutečně o poslední výzvu,“ dodává mluvčí. Pokud se částka v září nevyčerpá, uspořádá Královéhradecký kraj i další kolo menších výzev. V rámci nich se pak rozdá zbytek financí.

Přesnou částku hejtmanství zatím nezná. „Do další výzvy je ještě dost času, může se něco změnit,“ dodala Velčovská.

Dvůr Králové s žádostí obyvatelům pomůže

„Výzva bude zveřejněna pravděpodobně již v průběhu července 2020 s předpokládaným příjmem žádostí v září 2020,“ řekla za odbor životního prostředí ve Dvoře Eva Šírková. Město zároveň pomůže s podáním žádostí. Pro obyvatelé připravila radnice individuální konzultace.

„S ohledem na situaci, která nyní nastala v České republice v souvislosti s nákazou COVID-19, dovolujeme si nabídnout místo obvyklých seminářů individuální konzultace pro občany,“ dodává Šírková.

Peníze, o které majitelé starých kotlů požádají mohou použít na výměnu kotle na tuhá paliva za více ekologický. Díky tomuto kroku by mělo dojít k očištění vzduchu od popílku, prachu nebo jedovatých látek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Kraj Vysočina

Štítky kotlíkové dotace, Královéhradecký kraj, dotace, finance, výzva, Dvůr Králové, pomoc, výměna, kotel, životní prostředí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.