sobota 6. června 2020 Norbert

Některé LDN v hradeckém kraji přestaly přijímat nové pacienty

Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Královéhradeckém kraji přijaly v souvislosti s šířením nákazy COVID-19 přísná hygienická opatření, některá jsou schopna zajistit izolovaná lůžka pro klienty s podezřením na onemocnění. V LDN platí úplný zákaz návštěv. Některá zařízení přestala přijímat pacienty. Ochranných pomůcek mají v LDN většinou dostatek.

Kraj má LDN v Hradci Králové a v Opočně na Rychnovsku. Hradecké zařízení disponuje 94 lůžky, obsazenost je 93 procent. LDN Opočno má 52 lůžek a obsazenost 55 procent. "Obě krajská zařízení jsou připravena na případnou izolaci pacienta s příznaky nákazy," řekl dnes ČTK mluvčí hradeckého kraje Dan Lechmann.

Hradecká LDN nepřijímá nové pacienty vůbec, opočenská LDN přijímá pouze po dvojitém testu na COVID-19. "Odběr vzorků v případě potřeby zajistí terénní odběrový tým Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a Fakultní nemocnice Hradec Králové," uvedl Lechmann.

Soukromá LDN v Trutnově má všech 35 lůžek obsazených. Také tam nenechávají nic náhodě. "Máme zpracovanou metodiku. Omezený počet lidí bychom izolovat mohli, to by ale vyžadovalo některé schopnější pacienty propustit domů," řekla Iveta Jančovičová z trutnovské LDN. Také tam počítají v případě podezření na onemocnění COVID-19 s mobilní odběrovou sanitkou. "Když přijímáme nové klienty, musí mít negativní test," dodala.

Autoři | Foto ldnhk.cz

Štítky ČR, koronavirus, správa, sociální, LDN, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.