pátek 3. dubna 2020 Richard

Manažer VAK Náchod má COVID-19.Dodávky vody ohroženy nejsou

Člen vedení společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Náchod onemocněl koronavirovou infekcí. Firma je pro veřejnost dočasně uzavřena a management společnosti je v karanténě. Řízení firmy přebírá starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD), který je místopředsedou představenstva vodáren. Birke řekl, že dodávky vody tato situace nijak neohrožuje ani neomezuje.

"Z pozice místopředsedy představenstva společnosti aktuálně jednám s dalšími členy představenstva o zabezpečení chodu celé společnosti. Ubezpečuji, že v tuto chvíli není důvod k žádné panice. Děláme vše pro to, aby chod celé organizace probíhal bez omezení a byla zajištěna bezpečnost pracovníků a všech obyvatel," uvedl startosta Náchoda Jan Birke.

Vodárny na webu uvedly, že lidé mají pro dotazy a své požadavky používat telefon nebo e-mail. VAK Náchod zásobuje na Náchodsku vodou přes 74.000 obyvatel. Firma z 90 procent patří městům a obcím v čele s Náchodem.

Nemocný manažer vodáren patří mezi dnes oznámené tři nové případy onemocnění COVID-19 v Královéhradeckém kraji. Jeho onemocnění zřejmě souvisí s nedávným pobytem v Rakousku. Celkem hygienici v kraji dnes ráno evidovali šest nemocných.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, voda, zdraví, koronavirus, VAK Náchod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.