pátek 3. dubna 2020 Richard

Dvě ženy nakažené koronavirem z Královéhradeckého kraje jsou příbuzné

Dvě ženy z Královéhradecka, u kterých byla v úterý potvrzena nákaza novým koronavirem, jsou v domácí izolaci, průběh onemocnění je mírný. Jde o matku a dceru. Obě ženy se nedávno vrátily z italské Val Gardeny. V Královéhradeckém kraji jsou k dnešku tři potvrzené případy onemocnění COVID-19, které nový typ koronaviru způsobuje.

"Obě ženy jsou v domácí izolaci na Hradecku, jedna je ročník narození 1973, druhá 2000. Starší z nich měla podle hygieniků kašel, bolesti na hrudi, bolesti hlavy, trpěla únavou, ale byla bez teplot. Mladší z nich byla dnes již bez obtíží," uvedla dnes mluvčí krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Prvním nakaženým v kraji je Američan, který trvale žije v Praze, ale v domácí karanténě je v Královéhradeckém kraji. Nedávno se vrátil z konference v Bostonu.

V Královéhradeckém kraji bylo ráno v domácí izolaci nařízené hygieniky 58 lidí, od začátku února to bylo celkem 143 osob. Převážně jde o lidi, kteří se vrátili z Itálie. Části z nich již izolace skončila s pominutím inkubační doby. Počet lidí v karanténě se stále mění. Domácí karanténu nařizují také lékaři.

V kraji bylo na koronavirus podle krajské hygienické stanice testováno 40 lidí, u nichž 29 bylo negativních výsledků, tři s pozitivním výsledkem. "Počet osob, u kterých bylo provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem a čeká se na výsledek, je osm," řekla ráno Krejčí.

Kvůli šíření nemoci ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo řadu mimořádných opatření. Ode dneška jsou zavřené základní, střední a vysoké školy, od úterního večera jsou zakázané akce s více než 100 účastníky. V Česku bylo k dnešnímu ránu 64 potvrzených případů onemocnění COVID-19.

Autoři

Štítky ČR, zdraví, koronavirus, Královéhradecký, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.