středa 19. ledna 2022 Doubravka

Krkonošská 70 se zítra pojede. Zachránilo ji sněžení z minulého víkendu

Organizátoři v týdnu stvrdili to, že se zítřejší Krkonošská sedmdesátka ve Špindlerově Mlýně uskuteční. Sněhu je tu dost a závod nezhatí ani hrozba koronaviru. Určitá hygienická opatření, ale pořadatelé museli přijmout.

Legendární běžkařský závod se letos uskuteční už po pětašedesáté. Jde o nejstarší závod na běžkách v republice a řadí se mezi nejstarší lyžařské závody v Evropě i na světě. Do letošního ročníku, je zatím přihlášeno 650 závodníků. Organizátoři počítají s tím, že se další budou přihlašovat i v průběhu zítřejšího rána. „Očekáváme, že by číslo mohlo být na více než 700 účastnících. Do letošního ročníku nastoupí i dvacet závodníků z pěti států,“ říká ředitel závodu Petr Musil. Na startu ale budou chybět Italové, kteří se odhlásili.

Novinkou letošního 65. ročníku Krkonošské 70, je závod dětí na 700 metrů volnou technikou. Ten se bude konat ve Svatém Petru poté, co odstartují dospělí lyžaři. Hlavní závod hlídek, odstartuje už po více než dvacáté v řadě, Trutnovský starosta Ivan Adamec.

Účastníci letošní Krkonošské 70, se mohou těšit na účastnický odznak v retro stylu.

Dnes proběhne ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně od 15:30 do 21:00 prezentace a výdej startovních čísel. Zítra budou mít závodníci možnost si je vyzvednout ještě před závodem. Tedy mezi 6-8. hodinou.

Pořadatelé museli přijmout hygienická opatření

Při vyřizování prezentace, budou muset pracovníci používat hygienické rukavice. V nich se bude pracovat i na občerstvovačkách. Hlídat se bude i to, aby nedošlo ke dvojímu používání kelímků. Ty se budou odhazovat do připravených pytlů.  

Propozice sobotního startu

7. 3. 2020

06.00 - 08.00 - prezentace a výdej startovních čísel v závodní kanceláři v areálu Svatý Petr

08.00 - start hlídek na 70 km, 50 km muži, 50 km ženy, 25 km veteráni, 25 km ženy každých 30 sekund tři hlídky dle startovních čísel a dle časů podle startovní listiny. Opožděný start je s příslušnou časovou penalizací.

Po startu hlídek následuje hromadný start jednotlivců po kategoriích, v pořadí 50 km muži,

50 km ženy, 25 km muži, 25 km ženy. ( Start po kategoriích ve vlnách přibližně po 30 závodnících).

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Krkonošská 70

Štítky Krkonošská 70, Špindlerův Mlýn, účastníci, závod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.