úterý 20. října 2020 Vendelín

Muž hospitalizovaný v Pardubicích je v pořádku. Test na koronavirus byl negativní

, aktualizováno 12. února 2020, 8:14

Třicetiletý muž, který se nedávno vrátil z centrální Číny byl do nemocnice v Pardubicích převezen včera dopoledne. Lékaře kontaktoval sám po té, co se u něj objevily příznaky podobné chřipce – horečka, bolest hlavy a kašel. Výsledek testu však potvrdil, že o koronavirus nejde.

Vzorky odebrali na infekčním oddělení v Pardubicích včera odpoledne. Potvrzení, že se nejedná o koronavirus měli lékaři ještě ten den večer. „U pacienta se jedná o respirační onemocnění. Nebylo závažného charakteru, proto byl předán do domácího léčení,“ potvrdil Dušan Korel z oddělení komunikace společnosti Nemocnice Pardubického kraje.

Podle ředitelky protiepidemického centra odboru Krajské hygienické stanice v Pardubicích Olgy Hégrové se cizinec vrátil z Číny před devíti dny. Bydlel v Pardubicích a pracoval v asijském bistru v Přelouči.

Sanitku a lékaře si zavolal sám. „Posádka byla z rozhodnutí epidemiologa oblečena do ochranného oděvu, návleků, brýlí a respirátoru. Následně byl pacient převezen na infekční oddělení do Pardubické krajské nemocnice,“ řekl k případu mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

V případě, že by včerejší test koronavirus potvrdil, musel by být pacient převezen do pražské Nemocnice na Bulovce. „Lidé, kteří s ním byli v kontaktu by měli čtrnáctidenní karanténu a skončili by na infekčním oddělení,“ řekla Hégrová.

V Pardubické nemocni šlo už o čtvrtý případ podezření na koronavirus. V četně včerejšího pacienta bylo v celé České republice testováno 72 osob. Všechny výsledky testů jsou negativní. První z pacientů u nás byl na přítomnost wuchanského viru testován zhruba před měsícem.

Koronavirus 2019-nCoV zabil už víc než tisícovku lidí po celém světě. 40 tisíc je v těchto dnech nakaženo. Nejvíc nemocných a úmrtí hlásí Čína. Vakcína by mohla být připravená za 18 měsíců.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky koronavirus, test, negativní, pardubice, podezření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.