neděle 25. října 2020 Beáta

V Pardubické nemocnici leží cizinec s podezřením na koronavirus

Do pardubické nemocnice dnes přivezli záchranáři cizince, u kterého je podezření na nákazu novým koronavirem. Výsledky testů, by měly být známy dnes v noci.

"Posádka byla z rozhodnutí epidemiologa oblečena do ochranného oděvu, návleků, brýlí a respirátoru. Následně byl pacient převezen na infekční oddělení Pardubické krajské nemocnice," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

<

Podle České televize jde o třicetiletého čínského občana, který přijel před několika dny z centrální části země. Má horečku a další příznaky. Nemocnici se přihlásil sám. Muž pracuje v asijském bistru v Přelouči.

Pacientovi byly odebrány vzorky krve a odeslány na testy do pražské Nemocnice Na Bulovce. "Výsledky by měly být během noci," uvedl Dušan Korel z oddělení komunikace společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Výsledky by měly být známy v průběhu noci.

Pokud testy koronavirus potvrdí, bude muž převezen speciální sanitkou na infekční kliniku do pražské nemocnice na Bulovce. Když budou testy negativní, zůstane na infekčním oddělení pardubické nemocnice.

V Pardubickém kraji nejde o první případ podezření na nákazu koronavirem. Infekce u českého občana se neprokázala.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky koronavirus, Pardubická nemocnice, testy, pacient

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.