Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 7. června 2023  |  Svátek má Iveta

Filmaři se vrací do Hradce Králové. Tentokrát půjde o historický seriál

V únoru budou v centru Hradce Králové filmaři natáčet historický seriál „Charite 3“. Od pondělí 17. února na kamery narazíte především kolem řeky Labe, u Pražského mostu a elektrárny Hučák. V roce 2013 se ve stejné lokalitě natáčel film Sarajevo.

Filmaři mají na celé čtyři dny u magistrátu města rezervované prakticky celé území od Lipek po elektrárnu Hučák na levém břehu Labe. „Společnost MIA FILM požádala o dopravní značení v ulicích V Lipkách, Tylovo a Eliščino nábřeží, Křižíkova a Chmelova,“ prozradil Magistrát města Hradec Králové. 

Podobně jako u každého natáčení je třeba počítat s dopravním omezením. Ulice budou pro běžnou dopravu zcela uzavřeny a nebude v nich možné ani zaparkovat. 

Filmaři si historický Hradec Králové pro natáčení vybírají velice často. Nejúspěšnějším filmem, který v krajské metropoli vznikl je pravděpodobně český snímek Narušitel. Naopak nejvíc bylo vidět natáčení Sarajeva v roce 2013. Filmaři tu podél Labe vytvořili zhruba půl kilometru dlouhou scénu do které bylo použito na tři stovky komparsistů. 

Charite 3 je docela slušná podívaná 

Charite 3 je německý historický televizní seriál o působení známých německých lékařů a vědců na prestižní univerzitní klinice Charité v Berlíně koncem 19. století. Její první série se natáčela například v Jaroměři-Josefově a Praze. 

Historické drama má v Československé filmové databázi celkem slušné hodnocení 76%. 

Ohodnoť článek

Štítky natáčení, filmaři, chartie 3, Hradec Králové, seriál, historické drama, centrum, omezení, únor, Labe, Sarajevo, Jez Hučák, Lipka, MIA FILM, Magistrát města Hradec Králové, film, Charité, elektrárna, Berlín, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.