středa 19. ledna 2022 Doubravka

V Krkonoších otevřeli další sjezdovky ve Svobodě a Černém Dole

Vlekaři ve východních Krkonoších dnes otevřeli další sjezdovky. Provoz zahájilo středisko Svoboda nad Úpou a sjezdovku Špičák vlekaři otevřeli v areálu Černý Důl. Otevření sjezdových tratí umožnilo mrazivé počasí posledních dnů, kdy se dalo uměle zasněžovat.

Již v pátek se lyžařům otevřela sjezdovka Bönischovy Boudy v areálu Černý Důl a ve Velké Úpě se od pátku lyžuje i na sjezdovce Modřín. SkiResort, pod který střediska Svoboda nad Úpou, Černý Důl a Velká Úpa spadají, tak nyní v celkem šesti střediscích nabízí 39 kilometrů sjezdovek a v provozu má 39 vleků a lanovek.

Nabídku lyžování rozšířil i největší krkonošský areál Špindlerův Mlýn. Ode dneška ve špindlerovském středisku Svatý Petr začíná denní večerní lyžování na sjezdovce Hromovka. Ve Svatém Petru vlekaři pracují na zasněžení sjezdovky Hřiště a Velkého hanku.

S omezením dnes musejí počítat lyžaři v Říčkách v Orlických horách, kde je kvůli mezinárodním závodům žactva v lyžování Skiinterkriterium uzavřena černá sjezdovka. "Dnes jsou ještě k dispozici dvě sjezdovky, ale v neděli bude již celý areál v běžném provozním režimu. Běžecké stopy jsme upravili v rozsahu Homole až Panské pole," uvedl vedoucí střediska Jan Duffek.

Na hřebenech Krkonoš je 20 až 50 centimetrů sněhu a platí nejnižší, první stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebeni Orlických hor leží asi 30 centimetrů sněhu.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, rekreace, hory, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.