V Hradci o víkendu zazpívá Drupi, město zaplní masopustní masky a bude se péct chleba

Autoři | Foto se souhlasem Šrámkova statku

Víkend v Hradci Králové nabídne farmářské trhy, Gočár vás vezme do podzemí, Svobodnými Dvory projde masopustní průvod a sportovní fanoušci by si neměli nechat ujít další basketbalovou bitvu v Třebši.

SOBOTA: chléb, pohádky, hudba i basket

Sobotní ráno může začít stylově. Třeba farmářskými trhy na Tylově nábřeží. Od 8 do 12 hodin tu najdete lokální dobroty a hlavně program pro děti, které se dozví, jak se pěstuje zelenina, pečuje o půdu nebo chová dobytek. A klidně si i něco zasadí a odnesou domů.

Kdo má raději vůni čerstvého chleba než zeleniny, může zamířit na Šrámkův statek v Pileticích, kde se od 10 hodin peče poctivý kvasový chléb v tradiční peci. Jen pozor, je potřeba se předem registrovat, aby pekař věděl, kolik těsta zadělat.

Rodiny s dětmi mohou dopoledne strávit také v Adalbertinu. Čeká tu zpěvavá pohádka Šípková Růženka. Odpoledne patří poznávání města. Prohlídka hradeckých sklepů, podzemí a šatlavy s architektem Gočárem nabídne pohled na Hradec z trochu jiné perspektivy s historií, humorem i nadhledem.

Hudební zážitek pro děti přinese také Filharmonie Hradec Králové s koncertem (Po)city v hudbě, kde se bude hrát na city i pocity. A večer? Sportovní fanoušci mohou vyrazit do haly v Třebši na ligový basketbal BK GAPA Hradec Králové – Slavia Praha.

NEDĚLE: masopust, tvoření a italská nostalgie

Neděle začne v rytmu tradic. Svobodnodvorský masopust vyrazí v 9:30 do ulic Svobodných Dvorů. Průvod masek, hudba, tanec a zastávky u místních domů slibují veselou atmosféru, která vyvrcholí u penzionu U sv. Jana i masopustním menu.

Pro menší diváky je v Adalbertinu připravena loutková pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký, klasika, která nezklame ani rodiče. Kdo si chce v neděli něco vytvořit vlastníma rukama, může zajít na keramické nedělní tvoření v ateliéru Petrlenka. Fantazii se meze nekladou, jen je nutné se předem přihlásit. Zajímavý tip nabízí také vodní elektrárna Hučák, kde probíhají komentované prohlídky historické strojovny. Rezervace není potřeba, stačí přijít.

A víkend můžete zakončit ve velkém stylu. V kongresovém centru Aldis vystoupí legendární italský zpěvák Drupi, jehož hity znějí v Česku už desítky let. Večer plný nostalgie, lásky a známých melodií slibuje příjemnou tečku za nabitým víkendem.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Hradec Králové, kultura, víkend, akce, zábava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.