So 22. 8. 2026Bohuslav
Zprávy

Střední zdravotnická škola – Evangelická akademie v Náchodě dostane nové učebny

Petr Roubíček1 minuta čtení5. 1. 2026, 11:05
Střední zdravotnická škola – Evangelická akademie v Náchodě dostane nové učebny
Střední zdravotnická škola – Evangelická akademie v Náchodě dostane nové učebny · Foto: se svolením Střední zdravotnické školay – EA

V Náchodě se pokračuje s rekonstrukcí učeben Střední zdravotnické školy – Evangelické akademie. V podkroví budovy vzniknou čtyři nové učebny, sborovna a sociální zařízení. Stavební práce by měly být dokončeny na jaře 2026. Informovala o tom radnice města.

Ve východním křídle budovy se vybudují čtyři učebny a v nároží bude umístěna sborovna. V jižním křídle se plánuje vybudování sociálních zařízení pro chlapce, dívky, učitele a úklidové komory. Opravy se ale netýkají chodeb a také schodiště. Pouze schodiště z prvního patra bude rozšířeno až do podkroví.

Kromě těchto změn bude také provedena výměna střechy. Původní azbestocementové šablony budou odstraněny a nahrazeny novou plechovou hliníkovou krytinou. Na střechách se navíc osadí střešní okna, která zajistí dostatek přirozeného světla.

Celkové náklady na tuto modernizaci jsou přibližně 30 milionů korun, přičemž Královéhradecký kraj poskytl dotaci ve výši deseti milionů. Dokončení stavebních úprav je plánováno na jaro 2026, kdy budou nové učebny připraveny pro studenty a zaměstnance školy.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Týden, kdy auto zůstane doma. Hradec láká na kola, koncerty i parkourDoprava

Týden, kdy auto zůstane doma. Hradec láká na kola, koncerty i parkour

Hradec Králové se v září promění v město, kde dostanou větší prostor kola i koloběžky. Evropský týden mobility nabídne od 16. do 22. září program pro děti, rodiny i všechny, kteří si chtějí vyzkoušet, že město se dá pohodlně projít nebo projet i bez auta.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook