Dnes, 15:40
V Jaroměři řeší policie rozsáhlé poškození fasády domu v ulici Labská, kde se během tří týdnů objevila série graffiti. Škoda dosahuje zhruba 40 tisíc korun a policisté nyní žádají veřejnost o pomoc s dopadením pachatele.
Jaroměřští policisté žádají veřejnost o pomoc při objasnění případu opakovaného poškozování fasády domu v ulici Labská. Neznámý pachatel tu mezi 14. listopadem a 5. prosincem postupně vytvořil sérii graffiti, která se na budově objevovala průběžně a v různých částech. Neznámý vandal zeď posprejoval barvami, které nejsou běžnými prostředky umyvatelné a majiteli vznikla předběžná škoda kolem 40 tisíc korun.
Poškozená plocha má přibližně rozměry 18 × 8 metrů, na níž se během tří týdnů objevilo hned několik nápisů a znaků. Policie nyní prověřuje všechny dostupné informace a zjišťuje okolnosti případu. "Jedná se o trestný čin poškození cizí věci, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. V případě objasnění bude pachatel vedle trestního postihu povinen uhradit způsobenou škodu," potvrdila Hradecké Drbně policejní mluvčí Karolína Macháčková.
Policie prosí občany o spolupráci. Pokud si někdo v daném období v okolí ulice Labská všiml podezřelé osoby, pokud má z místa kamerový záznam nebo jakoukoli informaci, která by mohla pomoci s identifikací pachatele, může se obrátit na linku 158 nebo navštívit nejbližší služebnu Policie ČR.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám