Dnes, 14:25
Po čtyřech měsících komplikací způsobených opravami průtahu Jaroměří na silnici I/33, se město konečně dočká uzavření této kapitoly. Příští týden si řidiči průtah městem zase převezmou do své moci.
Opravy, které začaly koncem června, zahrnovaly kompletní výměnu asfaltu, rekonstrukci chodníků a přechodů a aktualizaci dopravního značení. Tyto práce by měly být dokončeny do konce října. „Omezení skončí a objízdná trasa přes dálnici D11 také, ale s mostem přes Labe to tak rychle nepůjde,“ uvedl Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic.
Problémy však v Jaroměři nekončí, neboť most přes Labe zůstane uzavřený až do poloviny prosince. Původní plán, který počítal pouze s rekonstrukcí mostovky, musel být změněn. Po zjištění vážné degradace betonu opěr a ložisek mostu se rozhodlo o jeho kompletní rekonstrukci.
S opravou mostu se počítá na jaře. Během toho, kdy bude zavřený, budou osobní vozy a autobusy směrovány na objízdnou trasu přes ulici Na Valech. Doprava by měla pokračovat bez větších komplikací, i když mírné zpomalení je ve hře.
„Nejnáročnější částí celé stavby byla koordinace uzavírek, zejména na začátku, kdy bylo město zcela uzavřeno,“ doplnil Rýdl. Oprava čtyřkilometrového úseku silnice I/33 za 132 milionů korun byla nezbytná, aby se zajistila bezpečnost a plynulost dopravy ve městě.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám