Pá 21. 8. 2026
Zprávy

Koupaliště Dolce a Vejsplachy na Trutnovsku mají zhoršenou kvalitu vody

ČTK1 minuta čtení1. 8. 2025, 10:20
Vejsplachy
Vejsplachy · Foto: krkonose.eu

Zhoršenou kvalitu vody v Královéhradeckém kraji mají podle posledních rozborů přírodní koupaliště v Dolcích u Trutnova a Vejsplachy ve Vrchlabí na Trutnovsku. Lidé by se tam po koupání měli osprchovat čistou vodou.

Voda v ostatních kontrolovaných nádržích v kraji vyhovuje, vyplynulo z dnešních informací na webu Krajské hygienické stanice (KHS) Královéhradeckého kraje. Tento týden jsou rozbory vody ze sedmi míst. Výsledky rozborů vody z tohoto týdne potvrdily vodu vhodnou ke koupání v koupalištích Včelné v Rychnově nad Kněžnou, v Teplicích nad Metují, v Janovičkách na Náchodsku, v Sobotce na Jičínsku a Sejfech v Mladých Bukách na Trutnovsku. Také kvalita vody v umělých koupalištích v kraji podle hygieniků vyhovuje.

"Z důvodu zhoršené kvality vody se stále doporučuje osprchovat po koupání na koupališti Trutnov – Dolce, aktuálně platí toto doporučení i na koupališti Vrchlabí – Vejsplachy," sdělila mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí.

Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webu. Jinde je koupání na vlastní nebezpečí. Hygienici upozorňují, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových dešťů a možných splachů z okolí. Lidé, kteří museli vyhledat lékařskou pomoc kvůli obtížím po koupání, mohou informovat hradeckou KHS prostřednictvím dotazníku.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Dvě stě lidí se svíčkami. V Kuklenách bránili rondely před silnicí Společnost

Dvě stě lidí se svíčkami. V Kuklenách bránili rondely před silnicí 

Baterky, svíčky i symbolické pásky na poli. Na happening v Kuklenách dorazily zhruba dvě stovky lidí, aby rozsvítily obrysy 7 000 let starých rondelů. Chtěli tak upozornit na hrozbu v podobě plánované silnice. Město v reakci slibuje, že projekt ještě prověří s archeology.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook