Dvůr Králové začne s opravou autobusového nádraží. Nejprve ale obnoví kanalizaci

Město Dvůr Králové nad Labem připravuje rozsáhlou revitalizaci areálu autobusového nádraží, která začne obnovou kanalizace. Před zahájením hlavních stavebních prací se musí sanovat kanalizační potrubí, a to moderní inverzní technologií, která se použije na 163 metrů potrubí.
„V zadní části obratiště bude kanalizace obnovena klasickým výkopem, kde se bude jednat o úsek dlouhý přibližně 36 metrů,“ píše v tiskové zprávě mluvčí radnice Miroslava Kameníková.
Sanace kanalizace začíná přípravným kamerovým průzkumem a čištěním potrubí mezi 5. a 7. květnem 2025. Samotná sanace inverzním rukávcem je plánována od 12. do 23. května 2025. Práce budou probíhat za částečného omezení dopravy, přičemž dopravci byli o situaci informováni. Cena této obnovy kanalizace činí necelé 3,7 milionu korun včetně DPH.










