Hořice mají dalšího stoletého občana. Hana Čeřovská oslavila 100 let

Autoři | Foto se svolením města Hořice

Hořice se mohou pyšnit dalším stoletým občanem. Hana Čeřovská, rodačka z Nových Smrkovic, oslavila své 100. narozeniny a přijala gratulace nejen od své rodiny, ale i od představitelů města. Její životní příběh je plný pracovitosti, odhodlání a lásky k rodině. Radnice o tom informovala na svém webu.

Celý život tvrdě pracovala. Vstávala už ve čtyři ráno, aby se mohla postarat o hospodářství, které zahrnovalo hospodářská zvířata a 4,5 hektaru půdy. Později pracovala v JZD a spolu s manželem vychovávali tři děti. I když její život nebyl vždy snadný, po tragické ztrátě syna ve 21 letech a předčasné smrti manžela se nikdy nevzdala. Sama se láskyplně postarala o své děti.

Rodina byla vždy pro paní Hana základem. Dnes má pět vnoučat, čtyři pravnoučata a dokonce i prapravnoučata. Do svých 97 let žila ve svém domově, ale nyní je už třetím rokem obyvatelkou domova pro seniory. I přesto se stále raduje z přítomnosti svých blízkých, kteří ji denně navštěvují a často ji berou na procházky nebo na zmrzlinu.

Mezi její oblíbené koníčky patřily ruční práce – ráda vyšívala, háčkovala, pletla a také si užívala tance. I když do důchodu odešla již v 54 letech, zůstala aktivní ještě dlouhá léta.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Hořice, manželé, sto, let, oslava, rekord, věk, naorzeniny

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.