Stromy na Eliščině nábřeží jdou k zemi. Musíme zajistit bezpečnost, říká město

Autoři | Foto se svolením TSHK

V centru Hradce Králové probíhá obnova stromořadí na Eliščině nábřeží. Devět starých stromů ve špatném zdravotním stavu nahradí nové platany a lípy. Pracovníci Technických služeb Hradec Králové o tom informovali na svém webu.

Technici střediska městské zeleně v těchto dnech zahájili práce na Eliščině nábřeží. Po pravomocném rozhodnutí Odboru životního prostředí vymění sedm platanů a dvě lípy. Nové stromy budou vysazeny na místech, kde již dříve byly stromy poškozené infekcemi a biomechanickými změnami.

Výměna čtyř stromů proběhne mezi Palackého a Mosteckou ulicí a dalších pět stromů bude vyměněno mezi Chmelovou a Rokycanovou ulicí. Celá akce navazuje na dlouhodobou obnovu platanového stromořadí, která začala již v roce 2009.

Důvodem obnovy je špatný zdravotní stav stávajících dřevin, jejichž kmeny a větve jsou poškozené dřevokaznými houbami. Toto poškození vede k biomechanickým změnám pevnosti dřeva a snižuje stabilitu stromů. Vzhledem k umístění stromů u frekventovaných cest a v blízkosti parkovacích míst je prioritou zajištění bezpečnosti pro chodce a vozidla.

Obnova stromů tak přispěje nejen k estetice městského prostředí, ale především k bezpečnosti všech, kdo nábřeží využívají.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky strom, Eliščino nábřeží, Hradec Králové, platan, lípa

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.