Počasí dnes0,8 °C, zítra0,5 °C
Pondělí 10. února 2025  |  Svátek má Mojmír
Bez reklam

Hradec Králové bude mít sedm vodních tůní. Hotovo má být do poloviny roku

V Hradci Králové právě vzniká sedm vodních tůní. Stavba, kterou převzal zhotovitel, bude hotová do poloviny roku. Celková cena za úpravy je více než 1,7 milionu korun. Projekt částečně financovala Evropská unie. A to částkou 715 tisíc korun.

Projekt "Kluky - zadržování vody v krajině" zahrnuje šest tůní na malém toku a jednu samostatnou tůň. Voda do nich přiteče z toku i z dešťových srážek. Cílem je vytvořit prostředí pro obojživelníky, ptáky a další živočichy. „Chceme podpořit život mokřadních živočichů a rostlin," vysvětluje v tiskové zprávě náměstek primátorky Adam Záruba.

Nově vytvořené tůně a zeleň přinesou mnoho výhod. Broukoviště a plazníky poskytnou domov různým druhům hmyzu a plazů. To pomůže zvýšit biodiverzitu v oblasti. Úkryty pro drobné živočichy jim nabídnou bezpečné místo pro život.

Místní budou mít přístup na nové travnaté pěšiny, které zpřístupní přírodní prvky a umožní pozorování života v přírodě. Celá oblast bude bohatší o zelené plochy a květnaté louky. Ty zlepší atmosféru a mikroklima místa. „Celková investice přes 1,7 milionu korun přinese dokončený projekt do poloviny tohoto roku,“ dodala v tiskové zprávě mluvčí magistrátu Kateřina Rohlíčková.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay

Štítky projekt, živočichové, Hradec Králové, tisková zpráva, Evropská unie, Kukleny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradec Králové bude mít sedm vodních tůní. Hotovo má být do poloviny roku  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.