So 22. 8. 2026Bohuslav
Zprávy

Školka Elišky Krásnohorské ve Dvoře Králové dostane novou zahradu s herními prvky

Petr Roubíček1 minuta čtení17. 9. 2024, 8:40
Školka Elišky Krásnohorské ve Dvoře Králové dostane novou zahradu s herními prvky
Školka Elišky Krásnohorské ve Dvoře Králové dostane novou zahradu s herními prvky · Foto: se svolením MUDK

Mateřská škola Elišky Krásnohorské ve Strži ve Dvoře Králové nad Labem začne brzy s další etapou revitalizace své zahrady. Projekt, který odstartuje v polovině září, přinese novou volnočasovou zónu určenou k odpočinku dětí.

První kroky zahrnují terénní úpravy a instalaci bezpečných povrchů s přírodními a hravými motivy, včetně nakresleného skákacího panáka. „Kromě toho přibydou v zahradě nové herní prvky,“ uvádí v tiskové zprávě Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje.

Ředitelka školy Iva Bednářová uvedla, že zahrada bude sloužit nejen dětem, ale stane se i místem pro rodičovské setkání při různých školních akcích. „Revitalizace navazuje na loňské práce, kdy jsme vytvořili nové hřiště s vodním mlhovištěm,“ dodává s poděkováním městu za podporu.

Realizace projektu, jehož náklady dosáhnou 1,9 milionu korun, je v rukou firmy GARDENSTA PLUS, která projekt získala ve veřejné zakázce. Práce by měly být dokončeny do konce října.

„Snažíme se zlepšit prostředí všech našich školek. Kvalitní zahrady nabízejí nejen prostor pro vzdělávání, ale i pro pořádání společenských akcí,“ uvedla starosta města Jan Jarolím.

Revitalizace zahrad pokračuje také u MŠ Drtinova a MŠ Roháčova a plánovány jsou další projekty.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Výhrůžky zastřelením i stříhání vlasů. Jak vypadal srpen 1968 v Hradci?Společnost

Výhrůžky zastřelením i stříhání vlasů. Jak vypadal srpen 1968 v Hradci?

„Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky překročila státní hranice Československé socialistické republiky...“. Těmito slovy oznamoval hlasatel Čs. rozhlasu Vladimír Fišer ve dvě hodiny v noci 21. srpna 1968 příchod okupačních vojsk. Stovky vojáků byly v tu dobu již u Hradce Králové.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook