Počasí dnes11 °C, zítra15 °C
Pátek 13. září 2024  |  Svátek má Lubor

Hasiči z Královéhradeckého kraje se z mistrovství ČR vrátili s bronzovými medailemi

S bronzovými medailemi na krku se z 51. mistrovství ČR v požárním sportu vrátilo družstvo HZS Královéhradeckého kraje, které se o víkendu konalo v Olomouci.

V konkurenci všech HZS krajů se díky 3. místu v „královské disciplíně požárního sportu“, tedy požárním útoku, časem 23:71 posunulo tým z Královéhradeckého kraje posunul na bronzový stupínek v celkovém pořadí.

Z individuálních výkonů vybojoval 3. místo ve finále běhu na 100 m s překážkami Jiří Škodný a ve finále výstupu do 4. podlaží cvičné věže obsadil Patrik Kligl 4. místo.

Ve dvojboji (součet umístění z běhu na 100 m s překážkami a výstup do 4. podlaží cvičné věže) vybojoval mezi 113 závodníky 5. místo Patrik Kligl a 12. místo Vojtěch Klenka.

V kategorii dobrovolných hasičů reprezentovali Královéhradecký kraj muži a ženy z SDH Slatiny. Ženy obsadily 14. místo, muži vybojovali 5. místo.